Skleněné obklady – elegance pro Vás

Sklo , jako materiál , nejlépe vynikne , pohlédnete –li mu přímo zblízka do „očí“.

Výhodou velkoformátových obkladů je i daleko širší pojetí jejich designu. Dosud běžné imitace přírodního kamene jsou tak nahrazovány živějšími odstíny červené, modré, šedé nebo velmi moderní starorůžové v kombinaci například se zelenošedou.

Kromě elegantní jednoduchosti mají velkoformátové obklady i další výhody – jejich snadnější údržba díky zredukování rizikových spár mezi jednotlivými dlaždicemi. Velkoformátové dlaždice jsou velmi moderním trendem a hodí se pro současný odlehčený styl bydlení bez množství zbytečných příček a předělů v bytě.

Sklo v interiéru

 

Sklo je vzdušné, lehké, atraktivní a bezesporu magické s nádechem tajemna. Prosvětlit interiér skleněnými prvky a získat tak jedinečný, neotřelý vzhled se může ukázat jako dokonalý nápad.

Sklo je pro bytové architekty výzvou. Fantazii se meze nekladou, a je-li majitel bytu milovníkem skleněné krásy, může mít ze skla téměř všechno.

Sklo, kam se podíváš

Využití skla v interiéru je téměř bezbřehé. Máme-li dostatek odvahy a finančních prostředků, nemusíme zůstat pouze u prosklených dveří a příček, skleněné může být zábradlí, rámy zrcadel, kryty starých radiátorů. Nenapadá vás, jak sklo uplatnit třeba v kuchyni?
Například obklady mohou být skleněné, a navíc, dekorace za skleněnou stěnou můžeme měnit, jak je nám libo. Deska může také překrývat barevně natřenou zeď, čímž docílíme žádaného efektu, který vytváří malba v kombinaci se sklem, a zároveň je malba chráněná a snadno omyvatelná.
Sklo se může objevit také v koupelně v podobě skleněného umyvadla, skleněných panelů jako obklady stěn nebo vany.

 

Skleněné desky za kuchyňskou linku

Módní trendy najdeme ve všech oblastech našeho života. V architektuře se v poslední době čím dál častěji vyskytuje použití skla jako obkladového materiálu stěn. Takže není žádným překvapením, když najdeme sklo i jako obklad kuchyňských linek. Naší nabídkou nejsou uniformní skla typu Lacobel, ale individuální barevné variace dle Vašeho výběru a ještě si můžete zvolit, zda bude sklo hladké nebo reliéfní.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mnozí z nás příliš nepřemýšlí nad tím co dát mezi horní a spodní část kuchyňské linky a automaticky vybírají z keramických obkladů. Variant je však mnohem více a nejen, že se o nich více mluví, začínají se i často používat. Takže se setkáváme s konkurentem klasické obkladové dlažby a tím je bezesporu sklo. Překvapivě můžeme vybírat z mnoha variant a vyberou si i náročnější zákazníci.
Sklo působí odlehčeným, moderním dojmem a jeho nespornou výhodou je celistvost, díky které se ve spárách nezachytává nečistota. Místo za pracovní linkou patří v kuchyni k jedněm z nejvíce znečišťovaným ať už prskajícím olejem, kondenzovanou párou smíchanou s mastnotou, vodou nebo šťávou z ovoce. Pokud použijeme klasické obklady, nečistoty se nám usazují hlavně ve spárách a vyčistit je není zrovna jednoduché. Tento problém nám sklo bez problémů vyřeší. Jeho povrch se snadno stírá a po vlhkém hadříku nezůstávají nehezké stopy, které třeba při použití nerez desky vyžadují více práce s vyleštěním.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zpravidla se používá sklo opatřené fólií, která zabrání při rozbití skla tomu, aby se střepy nerozsypaly a někdo se o ně zranil. Sklo má ideální vlastnosti pro použití v kuchyni, nepoškodí jej vysoké teploty, nepoškrábe se ani neponičí chemickými prostředky. Jediná nevýhoda je – složitější vrtání otvorů pro zásuvky, vypínače či poličky. Už dopředu musíme vědět kde přesně je budeme chtít.

Cenové relace obkladového skla se odvíjí od tloušťky skla. U nejtenčího skla cca 4 mm můžeme počítat s cenou cca 5000 Kč/m2, přičemž se cena s tloušťkou skla samozřejmě zvyšuje. U skla s tloušťkou 15 mm bude cena již kolem 15000 Kč/m2. Dále musíme připočítat náklady za vyřezávání otvorů a opracování skla – např. leštění hran. A dalším nákladem bude doprava skla na místo určení a odborná pokládka a instalace.

Ale to vše se bohatě vrátí krásným pocitem z pěkné kuchyně. A to už stojí za to, zvlášť když člověk v kuchyni tráví hodně času.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trendy v obkladových materiálech – sklo jako obklad!

Zajímavým a esteticky působivým materiálem se stává v dnešní době sklo. To se dostává čím dál tím více do popředí zájmu. Sklo nadchne a na první pohled zaujme svojí schopností odrazu a lomu světla, jedinečnou barevností nebo neotřelým povrchem.Sklo se pro potřeby obkládání používalo již za starověku. Dnešní moderní technologie dovolují vytvořit materiál jedinečných fyzikálních optických vlastností za příznivou cenu.

Buďte in a pusťte sklo do domu

Aktuálním trendem je kombinace velkých a malých formátů, například skleněné mozaiky a velkoformátových skleněných obkladaček.
Jaroslava Matúšová
Nabízím propojení prožitku chuťového s prožitkem tvoření. Chvíle pohody na chalupě, v srdci Jeseníků, kde se člověk na malou chvíli odpoutá od životního shonu a užije si volný čas. Pozná nové lidi, sdílí okamžiky, zážitky. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.