Skleněný knoflík jako šperk

Móda přeje výrazným velkým šperkům. A dobrá zpráva je, že třeba originální šperk si podle svého vkusu můžete snadno vyrobit sama - z knoflíku vyrobeného technikou fusingu - spékaného skla.

Ozdobné knoflíky se vyrábějí v roztodivných tvarech, z různých materiálů a v široké paletě barev.
Knoflíky ze skla jsou tradiční, vyrábějí se po staletí jen nyní jsou i v novém hávu vytvořené technikou spékaného skla - fusingu.
Vyrábíme je ručně, každý kus je originál.
Nebojte se propojit různé barvy skla s Vašim oblečením, konečný výsledek bude překvapivě kompaktní.

Skleněný knoflík může být také originálním dárkem pro štěstí.
Knoflíky si získaly velkou oblibu i jako přívěsky na klíče, magnetky na lednici, uchycení závěsů a záclon, ozdoba na dárkové krabičky, jako kousek k výrobě originálních přívěsků či ozdoby na oblečení - šaty, šály, kabáty, čepice... fantazii se meze nekladou.

Spojení je šperk - fusingový knoflík, který spojuje několik bodů na oděvu najednou. Ovlivňuje a formuje jeho nositele. Nutí nás určité vzpřímenosti.
V den, kdy si ho rozhodnete vzít jako součást Vašeho oděvu se určitě ponesete jinak než obvykle. 
Knoflíky se uchycují na oděv pomocí klasického přišití, mají dvě dírky na snadnou aplikaci.

Oživujeme tradici výroby skleněných knoflíků, ale moderní technologií se současným designem, vytváříme knoflíky určené výrobcům originální módy, pletařům a pletařkám i jednotlivým zákazníkům, kteří si chtějí ozvláštnit svůj oděv.

Skleněné knoflíky a šperky jsou vyráběny výhradně ručně se zachováním tradiční výrobní technologie.
Zpravidla mají dva výpaly, knoflíky lze prát i v automatické pračce.
Skleněné šperky se vyznačují původním, nezaměnitelným designem, díky němuž jste na vlně vlastní originality.

Vnímáme šaty, obleky, sukně, kalhoty, košile, jejich barvu, střih, materiál, zpracování. A zapomínáme na detaily, na ty malé, zdánlivě nepodstatné drobnosti, jako je knoflík. Ano, obyčejný - neobyčejný knoflík.

Ano, knoflíky jsou dnes především plastové, ale známe také knoflíky dřevěné, kostěné, knoflíky z rohoviny, knoflíky kovové, slámové, kožené, proutěné, krajkové, dokonce z měkkého kamene, knoflíky malované, zdobené emailem ...ale i ty knoflíky skleněné...

Knoflíky ze skla vyrobené technikou fusingu - spékání mají své náležitosti. Nejprve se kousky skla řežou, lámou, třídí, čistí, spékají, zabrušují, znovu spékají, brousí a zabrušují, leští, vrtají, dírkují až z nich vznikne ... knoflík. Dnes se knoflíky vyrábějí v automatizovaných provozech, ale to jsou knoflíky fádní, obyčejné, plastové.
Pokud chcete skutečný skleněný knoflík - originál, bez lidské práce to nepůjde. 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram